Czy lepiej zbijać cholesterol dietą, czy od razu zastosować leki?

Mam 45 lat , po standardowym badaniu poziom cholesterolu mam 270 lekarz rodzinny od razu przepisał mi tabletki Roswera w dawce 20 mg. I zalecił dietę. Zastanawiał się czy od razu brać te tabletki ,czy najpierw zastosować dietę i np. SuplementyPozdrawiam Małgosia

W pierwszej kolejności proponowałabym dietę i jeśli występuje nadwaga to redukcje kilogramów. Jeśli po 3-4 miesiącach parametry nie spadną - można pokusić się o suplementację. Czy lekarz wskazał jaka konkretnie to ma być dieta? Jeśli nie ma Pani konkretnych wskazówek jakie produkty warto włączyć, jakie ograniczyć - zapraszam na konsultacje. dietetykwkrakowie.pl