Czy licówki należy wymieniać i czy mogą powodować zapalenie dziąseł?

1.Co ile lat trzeba wymieniać licówki pełnoceramiczne i dlaczego? 2. Czy często się odklejają i pękają? 3. Często słyszę, że powodują zapalenia dziąseł i brzydki zapach przy dziąsłach (dlaczego tak jest? i czy często występuje). Pojawić się to może nawet po kilku miesiącach lub latach od założenia licówek lub od razu? 4. Jakie są minusy licówek pełnoceramicznych? 5. Czym się różni licówka pełnoceramiczna od cerkonowej?

2. Nie
3. Prawidłowo wykonana licówka pod którą ząb był przygotowany w powiększeniu (lupy. mikroskop) i przy prawidłowej higienie Pacjenta nie pojawi się zapalenie dziąsła.
4. brak
5. to samo

1. Trzeba je wymieniać tylko w przypadku ich zniszczenia. Licówki ceramiczne są trwałe i mogą służyć bardzo długo - kilkanaście lat
2. Jeśli pacjent nie zgrzyta zębami, licówki są trwałe, rzadko pękają lub spadają.
3. Jeśli licówka jest dobrze zrobiona, nie powoduje zapalenia dziąseł
4. Takie jak wszystkiego, co można sobie "nałożyć" na zęby - koron, mostów, wypełnień tzn: zawsze najlepiej jest mieć własne, zdrowe zęby. Każdy sztuczny element jest gorszy niż natura.
5. Nie ma licówek cerkonowych. Myślę, że to błędna nazwa licówek ceramicznych.