Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy liście szałwi są jadalne?

Czy liście szalwi są jadalne
KOBIETA, 65 LAT 10 miesięcy temu

Wartość indeksu glikemicznego

Diabetolog, lek. med. Grażyna Korzeniewska wyjaśnia w filmie, czym jest indeks glikemiczny. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Koniecznie zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, jak najbardziej – szałwia jest rośliną leczniczą, którą można wykorzystywać na wiele sposobów, również w diecie jako przyprawa do dań.

Jako napar zazwyczaj kojarzymy szałwię z płukaniem jamy ustnej, bowiem ma działanie antybakteryjne i ściągające, lecz nie tylko. Szałwia może być stosowana także w łagodzeniu dolegliwości trawiennych, a nawet leczeniu problemów związanych z menopauzą. Więcej pod tym adresem: https://zywienie.abczdrowie.pl/szalwia-w-czym-ci-pomoze.

Z kolei w kuchni szałwię można wykorzystywać w formie suszonej, jak i świeżej. Ponieważ uprawa tej rośliny nie jest trudna, toteż można ją zasadzić na parapecie okiennym czy balkonie, by cieszyć się świeżymi listkami szałwii każdego dnia. Wspomaga trawienie i niweluje problemy żołądkowe, więc warto dodawać ją szczególnie do potraw mięsnych oraz uznawanych za ciężkostrawne (strączkowe, smażone itd.). Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/szalwia-lekarska-jakie-ma-zastosowanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy