Czy mam cukrzycę ciążową i muszę stosować dietę?

Witam, mam 26 lat i jestem w ciąży. 27 tydzień. Zrobiłam badanie krzywej cukrowej mój wynik to : na czczo 5,2 po godzinie 5,8 , po dwóch 6,1. Jestem osobą z niedowagą, u mnie w rodzinie nie było osób, które by chorowały na cukrzycę. Uważam że tez jej nie mam a każą mi stosować dietę i mierzyć codziennie cukier. Nie zgadzam się z tą diagnozą. Co mam robić?

Witam,
cukrzyca ciążowa może pojawić się nawet u osoby szczupłej i tej u której w rodzinie nie było przypadków zachorowań. Proszę stosować się do zaleceń lekarza. Przy cukrzycy ważna jest regularnośc posiłków oraz wybór produktów o niskim indeksie glikemicznym.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk