Czy nie mogę już jeść słodyczy?

Dzień dobry. Jestem w 29 tyg ciąży . Robiąc krzywa cukrowa wynik okazał się duży. Dlatego mój lekarz położył mnie na półtora dnia do szpitala i badał mój cukier. Okazało się że mam w normie ale mam dietę cukrowa do porodu. To oznacza że nie mogę już jest słodyczy? A jak tak to jakie w których nie będzie zawierać cukru. Proszę o radę.

Witam,

niestety wszstkie popularne słodycze zawierają cukier. Może Pani sięgać po "zdrowe słodycze" zakupione np. w sklepach ze zdrową żywnością lub dla cukrzyków, które to mają niski indeks glikemiczny

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk