Czy mam odstawić na jeden dzień Sebam, jeśli chcę się napić alkoholu?

Zażywam lek sebam 3 a przez weekend idę na urodziny i chce wypic alkohol. Czy wystarczy w ten dzień nie zażyć leku? Czy trzeba wcześniej ? Proszę o poradę.

Prawdopobnie chodzi o "Sedam" - jest to benzodiazepina wchodząca w interakcje z alkoholem (nasila jego działanie) więc nie powinno się ich łączyć.
Sedam ma dość długi czas półtrwania we krwi - tak więc odstawienie na dzień może nie wystarczyć do tego, żeby usunąć ten lek z organizmu (okres półtrwania to ok 24 godziny - a więc po tym czasie lek osiąga połowe maksymalnego stężenia we krwi).