Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mam się martwić cukrzycą?

Ze w względu na częste uczucie osłabienia trwające zazwyczaj godzinę dwie dzienne zrobiłem badania między innymi cukier wyszedł mi 92 a norma to 70-110mg/dl w lab którym robiłem.Pożyczyłem glukometr i sprawdziłem w domu o 15 00 nic od rana nie jadłem wypiłem tylko dwie kawy z łyżką cukru miałem 139 odczekałem dwie godziny zjadłem tabliczkę czekolady mlecznej i wypiłem kawę z łyżką cukru i wyszedł mi pomiar 89 ?nic z tego nie rozumie ?dodam że często czuje się osłabiony szczególnie wieczorami czasem przez godzinę dwie i potem jestem "żywy" jak nowo narodzony badania krwi robiłem na czczo 2 razy w ciągu 3 miesięcy i cukier był w normie ale glukometr pokazuje coś innego,czy mam się czym martwić?
MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu

Badania w RZS

W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.

Jeżeli wypił Pan kawę z cukrem, to poziom cukru na pewno się podniesie. Natomiast po godzinie, czy po dwóch poziom cukru będzie spadał, ponieważ organizm za pomocą insuliny będzie transportował glukozę z krwi do komórek organizmu. Jeżeli poziom cukru rośnie, ale później spada to oznacza, że Pana organizm działa prawidłowo i wszystkie reakcje zachodzą w odpowiedni sposób. Jeżeli poziom cukru cały czas jednak by się zwiększał mogłoby to świadczyć o problemie z insulinoopornością. Zawsze jednak w przypadku wątpliwości warto jest dodatkowo skonsultować się z lekarzem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy