Czy mam zmienić dietę przy niedoczynności tarczycy?

Witam, mam pewną zagwozdkę. Otóż chciałabym wejść na redukcję, dużo czytałam wcześniej i w wielu artykułach było napisane, że osoby z niedoczynnością tarczycy powinny spożywać mniejszą ilość kcal. Czy jest ktoś mi w stanie pomóc i powiedzieć ile powinnam ich spożywać, żeby zacząć chudnąć? Mam 173cm wzrostu, ważę 78 kg, mam 24 lata i choruję na niedoczynność tarczycy, która w tej chwili jest unormowana coś koło 1. Przyjmuję euthyrox 50.

Witam,

rzeczywiście osoby z niedoczynnością tarczycy mają nieco wolniejszy metabolizm. W tym momencie nikt nie określi Pani zapotrzebowania energetycznego, ponieważ nie podaje Pani informacji na temat stylu życia i aktywności fizycznej. Należałoby określić Pani podstawową przemianę materii oraz zapotrzebowanie przy danej aktywności i ewentualnie je nieco obniżyć ze względu na tarczycę. Przy niedoczynności tarczycy warto też zwrócić uwagę na wybór produktów ponieważ niektóre są wskazane a z innych najlepiej zrezygnować lub ograniczyć.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy i chętnie pomogę. Obliczę też zapotrzebowanie energetyczne po uzupełnianiu aktywności fizycznej.

Kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam