Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 0 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Miód to produkt spożywczy o wielu właściwościach leczniczych. Działa też bakteriobójczo. Może zapobiec nadkażeniom bakteryjnym po infekcjach wirusowych. Nie ma natomiast właściwości wirusobójczych. Nie hamuje rozwoju grypy. W czasie przeziębień i grypy jest natomiast przydatny również jako źródło łatwo przyswajalnej energii, zawiera bowiem głównie cukry proste, które w łatwy sposób są zamieniane na energię potrzebną do prawidłowego funkcjonowania organizmu i zwalczenia choroby. Należy pamiętać, że miód poddany wysokiej temperaturze, np. dodany do gorącej herbaty, traci swoje lecznicze właściwości i staje się jedynie zwykłym cukrem. 

Lekarz rodzinny i dyrektor ośrodka zdrowia.
0
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog

niezależnie od tego co napisał dr Niemirski miód powleka śluzówkę jamy ustnej i gardła łagodząc w ten sposób podrażnienie
pozdrawiam
lek. lek.stom. Bogdan Jaremczuk

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy