Czy mogę bezpiecznie zajść w ciążę z torbielą?

Jestem po 2 cesarskich cięciach i planuję trzecie dziecko, okazało się, ze mam torbiel na jajniku 3cm, najprawdopodobniej dermoidalną. Lekarz zalecił mi usunięcie, w międzyczasie od innego lekarza usłyszałam, że mogę zajść w ciążę, a torbiel zostanie usunięta podczas nieuniknionego 3cięcia cesarskiego, czy mogę bezpiecznie zajść w ciążę z torbielą i pozbyć się jej podczas cięcia? Chciałabym poznać opinie jeszcze jakiegoś lekarza

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze nalezy przeanalizować z Panią wszystkie za i przeciw . Zarówno jedno i drugie niesie ze sobą różne ryzyka . Proponuje udac się do 3 ginekologa aby po badaniu mógł się wypowiedzieć