Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy kolejne cesarskie cięcie będzie bezpieczne?

Witam mam pytanie odnośnie tego że jestem po czterech cesarskich cięciach wszystkie ciąże donoszone bez żadnych komplikacji zdrowotnych lecz chodzi mi o to że jestem poraz kolejny w ciąży i chcę zasięgnąć informacji jak to wygląda czy coś mi grozi i dziecku boje się iść do lekarza nie wiem co usłyszę może tu ktoś mnie zmotywuje do dalszego działania
KOBIETA, 35 LAT 5 miesięcy temu

Palenie w ciąży - świadomy wybór

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ponieważ jest już Pani w ciąży, to obowiązkiem lekarza jest Panią w tym wspierać i zaoferować najlepszą pomoc. Oznacza to, że powinna Pani zgłosić się do ginekologa, który sprawdzi stan macicy za pomocą USG. Badanie to pozwoli stwierdzić, czy cesarskie cięcia spowodowały pojawienie się powikłań oraz czy kolejna ciąża jest ciążą podwyższonego ryzyka.

Ponieważ nie wspomina Pani o przyczynach poprzednich cesarskich cięć ani nie napisała Pani o stanie swojego zdrowia, to niestety nie sposób precyzyjnie odpowiedzieć na Pani pytanie. Obecnie w Polsce nie ma górnego limitu cesarskich cięć, jakie bezpiecznie można wykonać – wiele zależy od stanu zdrowia kobiety i stanu jej macicy po wcześniejszych interwencjach chirurgicznych.

Stąd badanie USG powinno być dla Pani w tym momencie priorytetowe, więc proszę nie zwlekać z wizytą ginekologiczną.

Więcej na temat cesarskiego cięcia w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/cesarskie-ciecie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy