Czy mogę być uzależniony od masturbacji?

Witam mam pytanie , od młodych lat się masturbuje codziennie , było to zazwyczaj więcej niż raz dziennie , teraz mam 28 lat i nadal to robię , czasami wstrzymuje się żeby przez jeden dzień tego nie robić , a zazwyczaj teraz robię to raz dziennie rano czy to złe czy to uzależnienie ? Mam żonę lecz rzadko uprawiamy Sex raz na miesiąc lub na 2 miesiące
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Natręctwa seksualne, uzależnienie od pornografii, częste zdrady, sadomasochizm, voyeuryzm (oglądactwo) i częsta masturbacja to tylko niektóre objawy seksoholizmu. Osoby uzależnione od seksu często czują bardzo silną wewnętrzną potrzebę pewnych zachowań o podłożu seksualnym, które mają negatywny wpływ na ich życie – zarówno emocjonalne, jak i społeczne. Seksoholizm przypomina pod niektórymi względami każdy inny nałóg, np. narkomanię lub uzależnienie od hazardu. Podobnie jak w innych nałogach, chory, wykonując pewne czynności, czuje euforię. U seksoholika euforię wywołuje seks. Przyczyny uzależnienia od seksu mogą być różne, np. wpływ rodziców w rodzinach patologicznych lub zespół stresu pourazowego. Wielu seksoholików cierpi również na inne formy uzależnień, zaburzenia psychiatryczne lub zaburzenia osobowości.We wczesnej fazie zdrowienia seksoholicy i ich partnerzy nierzadko mają trudności we współżyciu, nieraz większe niż mieli w okresie czynnego nałogu. Leczenie seksoholizmu, tak, jak leczenie każdego innego uzależnienia czy dysfunkcji osobowości, musi uwzględniać terapię. Terapia daje przede wszystkim wiedzę o sobie samym, ale jest też narzędziem ograniczania, stopniowego eliminowania destrukcyjnych zachowań.
Pozdrawiam Monika Wróbel
www.sferaterapii.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty