Jak poradzić sobie ze zdradą partnera w młodym wieku?

Zostałam zdradzona. Mój partner wie, że zrobil źle ciagle próbuje mnie w jakikolwiek sposób pocieszać, mówi ze przez to wszystko przejdziemy, że kocha mnie najbardziej na świecie. Mówi ze sam ma problemy, że jest uzależniony od seksu i nigdy nie chciał mnie skrzywdzic. Bardzi go kocham mamy razem córeczkę, potrzebuje pomocy bym mogła stanąć na nogi. Gdzie mogłabym taka pomoc otrzymać?

Podczas gdy słowo „seksoholik” może kojarzyć się z dewiacją, wiele osób dotkniętych uzależnieniem, często nieświadomie, stosuje mechanizm wyparcia, wstydząc się przyznać przed samym sobą do zaistniałego problemu, jakim jest seksoholizm. Problem seksoholizmu może mieć niejedno imię – chorobliwy popęd seksualny zaspokajany na drodze nadmiernie częstej masturbacji, przelotne romanse o charakterze erotycznym czy też inicjowanie przypadkowych kontaktów w celu rozładowania erotycznego napięcia, w tym nałogowe uprawianie tzw. cyberseksu przed kamerką internetową. Tych kwestii nie można jednak bagatelizować, gdyż pogłębianie się nałogu seksoholizmu niesie za sobą dość dotkliwe skutki społeczne, a niekiedy i konsekwencje prawne. Seksoholizm można podejrzewać przy jednoczesnym wystąpieniu co najmniej kilku objawów z zestawu pewnych symptomów, m.in. uzależnienia od pornografii, obsesyjnych fantazji erotycznych, które uniemożliwiają skupienie myśli na bieżącej aktywności np. zawodowej, czy też brak bliskości uczuciowej w kontaktach łóżkowych. Uzależnienie od seksu, jak każde inne uzależnienie wymaga terapii.