Czy mogę dodatkowo zastosować tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Mam założona wkładkę domaciczną - MIRENA. Mamy zaplanowany wyjazd w terminie miesiączki. Czy mogę brać lek antykoncepcyjny Slinda aby opóźnić krwawienie. Dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 33 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli ma Pani założoną wkładkę domaciczną, nie jest zalecane jednoczesne stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, ponieważ Mirena działa jako metoda antykoncepcji hormonalnej i już dostarcza progesteronu. Stosowanie dodatkowych środków może prowadzić do nadmiernego dostarczania hormonów i potencjalnie zwiększyć ryzyko działań niepożądanych.

W razie wątpliwości zalecamy skonsultowanie się z ginekologiem, który uwzględniając Pani stan kliniczny, będzie w stanie zaradzić tej sytuacji.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/wkladka-domaciczna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.