Czy mogę gdzieś dostać środki na zakup leku do walki z nałogiem?

Witam, jestem alkoholikiem, od pewnego czasu leczyłem się w ośrodku otwartym, gdzie moje leczenie nie przyniosło żadnych efektów – owszem, nie piłem rok czasu, lecz wróciłem do nałogu. Potem próbowałem spróbować ponownie, lecz bez skutku. Dzisiaj zainteresowało mnie połączenie leku, który niegdyś działał jako wszywka. Co najważniejsze na ten lek nie ma żadnej refundacji, jestem osobą bezrobotną, nie jestem nawet zarejestrowany w PUP w Tarnobrzegu, nie mam środków do życia. Moje pytanie brzmi, czy jeżeli mam wydać w aptece 35 zł, a jest to dla mnie niemały wydatek, za który przepchnę chociażby nawet 1 tydzień na jedzenie, a napić mogę się byle gdzie, lecz mam dość, gdyż nie czuję się na siłach, czy gdziekolwiek mogę ubiegać się o jakieś dodatkowe fundusze?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Może Pan spróbować ubiegać się o zasiłek celowy na zakup leku w opiece społecznej.
Aby ubiegać się o taką zapomogę, powinien Pan przedstawić zaświadczenie lekarza psychiatry, że takie leczenie jest dla Pana niezbędne i rachunek z apteki. Proszę porozmawiać na ten temat z psychiatrą w poradni odwykowej.
Nawroty zdarzają się niejednokrotnie w chorobie alkoholowej - nie przekreśla to Pana dotychczasowych osiągnięć. Liczy się upór i wytrwałość w drodze ku trzeźwości. Podstawową metodą leczenia pozostaje terapia odwykowa i mityngi AA. Być może Powinien Pan zdecydować się na terapię zamkniętą - zwłaszcza w sytuacji, gdy Pan nie pracuje i dysponuje wolnym czasem.
Jest to bezpłatne leczenie, a w jego trakcie ma Pan zapewnione leki i wyżywienie.
Z pozdrowieniami

Niestety nie ma żadnych leków na alkoholizm.
Gratuluję Panu, że rok po terapii nie pił Pan. Skoro nastąpił nawrót należy wznowić jak najszybciej leczenie w kierunku nawrotów.
Mam Pan doświadczenie trzeźwienia, które bardzo się Panu przyda.
Leczenie przyniosło efekty - rok. Teraz należy wznowić terapię. Tym razem może być lepiej.
pozdrawiam ciepło.