Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę jeździć autem przy cukrzycy?

Choruję na cukrzycę typu 1, LADA, jestem na insulinie, mam niedoczynność tarczycy. Pracodawca skierował mnie na badania kontrolne po otrzymaniu ode mnie orzeczenia o niepełnosprawności typu lekkiego ze względu na cukrzycę i zakaz pracy nocnej, gdzie obowiązuje w moim zakładzie praca zmianowa. Lekarz medycyny pracy, po weryfikacji skierowania stwierdził przeciwskazania do kierowania samochodem służbowym, ze względu na epizody hipoglikemii. Pracodawca zamierza rozwiązać ze mną stosunek pracy. Czy cukrzyca może być przeciwskazaniem, jeżeli jest dobrze wyrównana?
MĘŻCZYZNA, 48 LAT 8 miesięcy temu

Zdrowie kręgosłupa a krzesło w pracy - jakie powinno być?

Tomasz Chomiuk, fizjoterapeuta mówi o tym, jakie krzesła najlepiej sprawdzą się u ludzi, którzy wykonują pracę siedzącą. Krzesła, na których nasz miednica ma szansę się poruszać. Jeśli mamy możliwość wstać w trakcie pracy, np. podczas rozmowy telefonicznej, wykorzystajmy ją. Przerwy w siedzeniu na pewno posłużą naszemu kręgosłupowi.

Duże ryzyko hipoglikemii, nieświadomość hipoglikemii, brak objawów przepowiadających hipoglikemię to przeciwwskazania do jazdy samochodem.

Dobre wyrównanie i brak powyższych nie jest przeciwwskazaniem do prowadzenia pojazdów.

Określa je prowadzący diabetolog w tzw karcie konsultacyjnej diabetologicznej.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy