Czy jest szansa, że uzyskam wymagane zaświadczenie?

Lekarz medycyny pracy poinformował mnie o konieczności wykonania konsultacji diabetologicznej że względu na wysoki cukier na czczo 224 mg/dl. Przesłanką jest jeden z czynników wymienionych na skierowaniu, tj. Kierowanie pojazdem służbowym. Poza powyższym wynikiem (jednokrotny pomiar glukometrem) nie mam sugerowanych objawów takich jak senność czy przysypianie za kierownicą. Jednocześnie badanie wzroku i badania psychotechniczne nie budziły zastrzeżeń. Nie obserwuję również u siebie innych objawów charakterystycznych dla cukrzycy. Na poniedziałek mam umówioną wizytę u lekarza rodzinnego w celu uzyskania skierowania na wykonanie krzywej cukrzycowej. Stąd też moje pytanie- czy istnieje szansa, że podczas pierwszej wizyty u diabetologa uzyskam wymagane zaświadczenie o możliwości kierowania pojazdem niezbędne do uzyskania orzeczenia lekarza medycyny pracy?
KOBIETA, 33 LAT 3 miesiące temu

Jak pracują Polacy?

400 minut - dokładnie tyle efektywnie pracują codziennie Polacy. To 6 godzin i 40 minut ciężkiej pracy. Na ziewanie, rozmowy z kolegami, a także przerwę obiadową czy kawową pozostaje 100 minut. Wynika z badania instytutu Millward Brown S.A.

Cukrzycę można rozpoznać przy wysokich wartościach glikemii bez objawów klinicznych. Jeżeli diagnoza się potwierdzi, prawdopodobnie otrzyma Pani wskazówki dotyczące diety i zalecenie przyjmowania leków oraz niezbędne zaświadczenie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty