Czy w ten sposób narażam się na negatywny wynik badania?

Witam, Posiadam zawodowe prawo jazdy (kat. C E) od prawie trzech lat. Orzeczenia lekarskie oraz tzw. psychotesty są ważne. Po kursie zacząłem zmagać się z zaburzeniami obesyjno-kompulsyjnymi epizod depresyjny. Zażywałem leki (paroksetyna) które przypisał lekarz psychiatra. Korzystałem z psychoterapii. Wszystko prywatnie. Od ponad roku nie mam żadnych zaburzeń. Zero nerwicy i/lub depresji. Czuję się po prostu dobrze. Dostałem skierowanie na badania do pracy od nowego pracodawcy. Ośrodek MP musi wykonać m.in. tzw. psychotesty. Czy wpisując w wywiad pacjenta przebyte stany depresyjne oraz zaburzenia lękowe z kompulsjami, nie narażam się z góry na negatywny wynik badania? Są co do takich sytuacji wytyczne, czy zależy wszystko od osoby wystawiającej zgodę na podjęcie zatrudnienia? Pozdrawiam

Szanowny Panie, historia leczenia psychiatrycznego sama w sobie nie jest przeciwwskazaniem do prowadzenia pojazdów, zwłaszcza, że wspomina Pan, że od ponad roku nie odczuwa Pan już objawów choroby. Myślę, że podczas badania warto być szczerym - zarówno wobec psychologa przeprowadzającego badanie psychologiczne, jak i wobec lekarza orzecznika, ze względu na to, że w ostatecznym rozrachunku chodzi przede wszystkim o wpływ kandydata do pracy na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Drugą kwestią są też leki psychotropowe - część z nich upośledza zdolność do kierowania pojazdami, ale z tego, co zrozumiałam, obecnie nie leczy się Pan farmakologicznie. Mimo wszystko zachęcam, żeby przed wizytą u lekarza medycyny pracy skonsultować się z psychiatrą, który prowadził Pana leczenie - on będzie wiedział najlepiej, czy minął już wystarczający czas od zakończenia leczenia, by mógł Pan bezpiecznie prowadzić samochód oraz czy istnieją inne przeciwwskazania. Być może, jeśli lekarz psychiatra nie będzie widział przeciwwskazań do kierowania przez Pana pojazdami, istnieje możliwość, by otrzymał Pan od niego zaświadczenie o takim braku przeciwwskazań.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.