Czy mogę mieć białaczkę? Mam anemię i dostałam skierowanie na badanie kału na krew utajoną

Witam, mam 34 lata. Kilka dni temu bolała mnie głowa z tyłu, więc poszłam do lekarza. Lekarka skierowała mnie na badania krwi, oto moje wyniki: żelazo 36 (min.60), TSH3 gen.1,97, HGB 8.9. Lekarz stwierdził niedokrwistość z niedoboru żelaza, wysłał mnie na badania do hematologa.  Tam odesłali mnie na badanie kału na krew utajoną. Czy są to oznaki białaczki? Proszę o pomoc i odpowiedź. Dziękuję
34 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Z badań wynika, że ma Pani niski poziom żelaza - co jest przyczyną anemii i złego samopoczucia. Należy zlokalizować źródło utraty żelaza. Kobiety zazwyczaj tracą żelazo przez układ rodny (długo trwające lub częste miesiączki), inną przyczyną może być zaburzenie wchłaniania żelaza w jelitach lub utrata żelaza z przewodu pokarmowego (np. choroby zapalne powodujące przewlekłe podkrwawianie z jelit - stąd skierowanie na badanie krwi utajonej).

Jeżeli pozostałe parametry morfologii są w normie, nie podejrzewałabym białaczki. Najważniejsze dla Pani jest w tym momencie uzupełnienie żelaza i znalezienie przyczyny jego utraty.

Pozdrawiam serdecznie