Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mi jest? Czy to może być białaczka?

Od dwóch lat biorę żelazo na niedokrwistość, ale moje wyniki zamiast się poprawiać, są coraz gorsze. W tej chwili mam takie wyniki: żelazo 8, glukoza 65, RBC 3,77, HGB 7,2, HCT 25,6, MCV 68,0, MCH 19,0, MCHC 27,9, RDW 18,7, HDW 3,6, PLT 376,0, MPV 7,4, OB 28. Robiłam też badanie hormonów - wyniki dobre. USG brzucha - też dobry wynik. Gastroskopia nic nie wykazała. Strasznie jestem zmęczona i śpiąca, mam straszne bóle rąk i nóg. Proszę o odpowiedź i radę.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Jeśli przyjmuje Pani preparat doustny, być może jest on źle wchłaniany w przwodzie pokarmowym. W takiej sytuacji warto zrobić tzw. krzywą wchłaniania żelaza. W przypadku zaburzeń wchłanaiania z przewodu pokarmowego, należy zastosować preparat podawany drogą pozajelitową. Jeśli wchłanaianie nie będzie zaburzone, należy poszukiwać przyczyn utraty krwi, np. utajonego krwawienia.

Niepokojące jest również przyspieszenie OB.

Konieczne jest zgłoszenie się do lekarza, w celu zdiagnozowania przyczyny nieefektywnej terapii oraz przyspieszenia OB. Obydwa zaburzenia mogą mieć wspólna etiologię.

Trudno ustosunkować się do pytania postawionego w tytule, gdyż nie podała Pani wyników oznaczenia krwinek białych.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy