Jakie są normy żelaza oraz IgE całkowitego u 7-miesięcznego dziecka?

Jaki powinien być prawidłowy poziom żelaza oraz IgE całkowitego u 7-miesięcznego dziecka?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Norma IgE całkowitego dzieci do 6. miesiąca życia wynosi - do 2.5 U/l, zaś u dzieci starszych do 1 roku - do 4.0 U/l.
Norma żelaza u dzieci zdrowych wynosi tuż po urodzeniu 150-200 mikrogramów/dl, w kilka godzin po urodzeniu spada do wartości poniżej 100 mikrogramów/dl, między 3. a 7. rokiem życia osiąga taki poziom jak u osób dorosłych.