Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Moje dziecko od urodzenia ma problem z żelazem - dlaczego?

Witam. Mam 5-letnią córkę Kaję i od malucha ma problem z żelazem. Podaję jej ostatnie wyniki badań: WBC-5,2,LYM-46,3, MID-9.4, GRA-44,3, RBC-5,06, HGB-12,6,HCT-38,4,MCV-76, MCH-24,9, MCHC-32,8, RDW-15, PLT-275, MPV-9,2, a poziom żelaza 38,4. Błagam powiedzcie mi, co może być, bo pediatra zaleca tylko podawanie żelaza, a według mnie coś jest nie tak. Czego mam szukać i jakie zrobić jej badania? Czekam na odpowiedź, pomóżcie. Pozdrawiam, Ania

ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie.

Niedobór żelaza to bardzo częsty problem występujący u dzieci. Większość tych niedoborów dość łatwo koryguje się za pomocą suplementacji żelaza. Gdy jednak nie rozwiązuje to problemu należy pomyśleć o konkretnej diecie lub wizycie u hematologa.

W ramach właściwego odżywiania należy jeść m.in. wątrobę cielęcą lub wołową, śliwki, suszone morele, orzechy, nasiona dyni i słonecznika, rodzynki, kiełki pszenicy, razowy chleb. Jeśli jednocześnie jada się produkty roślinne ze zwierzęcymi, przyswajalność żelaza wzrasta prawie trzykrotnie.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy