Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak trenować pamięć?

Może jest jakiś problem, jakaś sprawa, która sprawia, że jest Pani w napięciu, stresie? To na pewno osłabia koncentrację, bo jesteśmy tak skonstruowani, że nasza uwaga naturalnie kieruje się na eliminację napięcia - może Pani nieświadomie szukać rozwiązania problemów.
Inne przyczyny - prozaiczne, czy śpi Pani regularnie, odpowiednio długo? Czy dieta jest bogata w magnez? Głód także obniża koncentrację.
Generalnie, higiena ciała i duszy sprzyja umiejętności koncentracji na zadaniu.
Pozdrawiam.

0

Witam,

być może jest konkretny powód takiej sytuacji – przemęczenie, stres? Jeśli tak jest, warto rozważyć zajęcie się tym np. w takcie psychoterapii.
Warto, żeby rozważyła Pani szczególne skoncentrowanie się na diecie, ukierunkowanej na poprawienie pracy mózgu (pamięć, koncentrację). Szczególnie ważne dla rozwoju umysłowego są witaminy z grupy B, B4, B3 (PP), Cynk, Magnez, Potas, Żelazo, Fosfor, kwas linolowy, kwasy tłuszczowe (NNKT), znajdują się one w produktach takich jak: tłuste ryby, oliwa, pomidory, ziemniaki, produkty sojowe, kiełki pszenicy, produkty pełnoziarniste, sucha fasola i groch, nasiona słonecznika, orzeszki ziemne, orzechy, pestki z dyni, rośliny strączkowych, owoce pestkowe, warzywa liściaste, rodzynki, winogrona, banany, pomarańcze, morele, awokado, melony, nektarynki, brzoskwinie.
Spożywanie lecytyny sojowej również w znacznym stopniu poprawia pamięć. Proszę pamiętać, że dobra lecytyna zawiera ponad 30 proc. fosfatydylocholiny (warto sprawdzić skład przed zakupem preparatu).

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Psycholog kliniczny, terapeutka i mediatorka, absolwentka Uniwerystetu SWPS.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy