Czy mogę mieć depresję w wieku 21 lat?

To depresja czy inne zaburzenie? Od jakiegoś czasu zauważyłam, że stres, 'porażka' czy krytyka źle na mnie działają. Przez ostatni rok czułam się dobrze, a czasami wręcz wspaniale, miałam plany, cele. Ale pojawił się znowu moment, w którym jestem jakaś ponura, nie potrafię skupić się na dążeniu do czegoś. Stałam się posępna, trwa to już około 2 miesięcy i jest chyba wynik stresu, który sama wyolbrzymiam. Czasami mam wrażenie, że jeśli nie będę się źle czuć, nie będę się stresować, to coś gorszego się stanie. Coś gorszego od strachu/stresu. Zaczynają się pojawiać myśli samobójcze. Nic z tego nie rozumiem.

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą. Zaburzenia depresyjne mogą wystąpić w każdym wieku. Jeżeli odczuwa Pani wysoki poziom stresu, smutek, pojawiają się myśli samobójcze, proszę nie zwlekać i skonsultować się ze specjalistą w Poradni Zdrowia Psychicznego. Aby skorzystać z wizyty u lekarza psychiatry nie jest potrzebne skierowanie. W stanie kryzysu może Pani uzyskać pomoc w ośrodkach interwencji lub bezpośrednio w szpitalu.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka