Co może znaczyć to ciągłe myślenie o chorobie?

Witam. Moj problem tkwi w tym ze w ostatnim czasie okropnie sie czuje ciągle mysle o chorobie o tym ze cos mi jest ale ale boje sie pójść do lekarza bo odrazu widzę ta czarna wizję i diagnozę , rano budze sie z lęki em i stresem wydaje mi się wszystko obce dla mnie i ze zaraz cos mi sie stanie .

Witam, zbyt duże skupienie na zdrowiu, myślenie w negatywny sposób o swojej przyszłości może na przykład wynikać z wysokiego poziomu odczuwanego stresu, przeciążenia, jak również być objawem zaburzeń nerwicowych. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem aby porozmawiać jak sobie poradzić w tym czasie.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka