Dlaczego mam czarne myśli?

Czy czarne wizje ( natrętne myśli, wyobraźnia ) że ludzie mnie nie zaakceptują, że będą się nade mną znęcać psychicznie, że będę samotna i nikogo sobie nie znajdę, strach przed utraceniem znajomych, pisanie czarnych scenariuszy mogą być objawami fobii społecznej lub zaburzeń lękowych? Często miewam napady natrętnych myśli, strachu przed sytuacjami z ludźmi, których sama układam scenariusze ( banie się czegoś co nigdy się nie wydarzyło ) oraz pewność, że nie znajdę sobie nikogo ( lęk ). Niestety codziennie mam uczucie niepokoju. Mam wrażenie oraz wizje, że wszystko co związane z relacjami międzyludzkimi legnie w gruzach m.in, że zostanę sama, że nikt mnie nie polubi, że będą mi dokuczać itp. Codziennie mam wrażenie, że nadchodzi cisza przed burzą. Boję się, ale nie wiem czego... Mam tak od 2 lat ale starałam się za wszelką cenę to ignorować, lecz teraz już mnie to przeraża i zaczynam coraz bardziej się tym przejmować.

Witam, z treści Pana wypowiedzi można wyciągnąć wniosek, że trudności z którymi Pan się boryka mogą wynikać z zaburzeń na tle lękowym lub nerwicowym, jednak aby potwierdzić te hipotezy niezbędna jest konsultacja z lekarzem psychiatrą. Proszę skorzystać z konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego (bez skierowania).

Pozdrawiam

Dorota Nowacka