Jak sobie poradzić z tym natłokiem myśli?

Dzień dobry. Wydaje mi się że mam problem z natłokiem myśli. Przez cały czas jestem zajęty myślami i nie mogę się skupić na chwili obecnej jak i w ogóle na rzeczywistości. Jestem zamyślony tak bardzo że na przykład nie słucham na lekcjach i w konsekwencji niczego nie zapamiętuje. Nie mogę się też skupić na wykonywanej pracy. Żyję jakby cały czas w świecie wyobraźni. Niekiedy intensywne myśli powodują u mnie silne emocje i zachowania. Myśli dotyczą zazwyczaj abstrakcyjnych wydarzeń, fantazji. Te objawy utrudniają mi codzienne funkcjonowanie ponieważ jestem cały czas nieobecny. Czy można ten problem rozwiązać samemu czy należy udać się do specjalisty. Proszę o pomoc.

Witam, najlepiej udać się do specjalisty. Proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka