Co może znaczyć ten natłok myśli i przemęczenie?

Dzień dobry, Od dłuższego czasu jestem przemęczona najprostszymi czynnościami, nie mam na nic humoru. Bardzo łatwo mnie wyprowadzić z równowagi i trudno mi jest się uspokoić. Przez kilka dni w miesiącu jest wszystko dobrze a potem znowu zapadnia. Męczą mnie refleksje, wszystko zbyt dogłębnie analizuje. Czasami mam taki natłok myśli, że nie mogę się skupić na jednej. Boję się wizyty u psychoterapeuty, ponieważ pewnie nie będę mogła się znów normalnie wysłowić.

Szanowna Pani, ciężko postawić diagnozę tylko na podstawie opisanych przez Panią objawów. Możliwe, że jest to jakaś forma obniżonego nastroju, ale żeby to stwierdzić konieczna jest wizyta u psychologa/psychoterapeuty. Napisała Pani, że obawia się tej wizyty, bo znowu nie będzie Pani umiała się normalnie wysłowić. Nie do końca rozumiem co to znaczy, ale wyobrażam sobie, że taka wizyta może być stresująca. Psychoterapeuta nie ocenia Pani zachowania, to że nie może się Pani wysłowić jest dla niego informacją być może o dużym zdenerwowaniu,... być może o obszarze do pracy.... Jeżeli trafi Pani na specjalistę przy którym będzie się Pani dobrze czuła na pewno uda się z nim spokojnie porozumieć i ustalić co Pani dolega oraz jaki jest plan leczenia.
Zachęcam do kontaktu ze specjalistą, życzę zdrowia i odwagi. Pozdrawiam, Monika Stasiak-Wieczorek