Czy mogę mieć borderline w wieku 19 lat?

Mam 18 lat, byłam na dwóch spotkaniach u psychoterapeuty. Powiedział mi, że mogę mieć borderline, ale jest podobno za wcześnie, żeby mnie w pełni zdiagnozować. Nie wiem co o tym myśleć, nie zgadzam się w większości z symptomami, raczej poza burzliwym związkami i niepokojem który pojawia się co jakiś czas nie odczuwam aż tak bardzo trudności, źle radzę sobie ze stresem. Nie jestem agresywna, nie mam juz sklonnosci do ryzykownych zachowan, zyje normalnie. Kiedyś bardziej bym się zgodziła z symptomami, czy jest możliwe żeby to wszystko cofnęlo się samo z siebie? Przed tą diagnozą czułam się dość dobrze A teraz jestem przerażona że może być aż tak źle, nie mogę przestać o tym myśleć. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Kontynuować terapię?

Dwa spotkania z psychoterapeutą nie pozwalają na podanie pełnej diagnozy, to być może jedynie przypuszczenia, które mogą się w toku dalszej terapii potwierdzić lub nie. Ponadto mówi się, ze do około 25 roku życia nie powinno się diagnozować "twardo" zaburzeń osobowości, bo ta się jeszcze w pełni nie ukształtowała. Być może prezentuje Pani rys takiej osobowości, niektóre jej cechy, ale tak jak pisałam chwilę wcześniej - nie przywiązywałbym się na tym etapie zbyt mocno donjakichkolwiek diagnoz, nie szufladkowałbym. Zdecydowanie natomiast zachęcam do kontynuowania terapii i dalszemu przyglądaniu się sobie. Powodzenia