Brak opanowania a zespół borderline

Mam prawdopodobnie zaburzenie borderline. Przyjmuje leki ale wciąż nie panuje nad nerwami. Niszcze rzeczy i ublizam ludziom. Tworzę własne historie, co robić?

Witam i proponuję wizytę w gabinecie,gdyz borderline to zaburzenie osobowości,które lekami można złagodzić tylko pod kątem intensywności pobudzenia,ale nie zmienić mechanizmu ani go zrozumieć,by móc nim świadomie kierować.Proponuję więc psychoterapię,wg.procedury:najpierw indywidualna,następnie w grupie.Zapewniam,że bedzie lepiej.
Pozdrawiam serdecznie.

Po pierwsze polecam udać się do psychoterapeuty i/lub psychiatry w celu pełnego zdiagnozowania Pani stanu (pisze Pani,że "prawdopodobnie ma zaburzenie borderline", z czego wnioskuję, iż nie jest to w pełni zdiagnozowane). Jeżeli natomiast rzeczywiście ma Pani zaburzenie borderline niezbędna jest psychoterapia. Wszelkiego rodzaju zaburzenia OSOBOWOŚCI wiążą się z określonym typem myślenia, zachowania, odczuwania. Aby mogło dojść do zmian niezbędna jest praca psychoterapeutyczna. Leki są w tym wypadku jedynie sposobem na czasowe złagodzenie objawów, lecz nie zmieniają tego, co w zaburzeniach osobowości stanowi trzon, czyli właśnie wymienione wyżej myślenie, zachowanie. Powodzenia.