Jak wyleczyć borderline?

Mam borderline. Z jednej strony mnie to przeraża, ale z drugiej strony nawet się z tego cieszę, bo na przykład Vincent van Gogh miał prawdopodobnie borderline. Życie z tym zaburzeniem było koszmarem, ale jednocześnie było ciekawie, teraz jestem odrobinę spokojniejsza, ale stare zachowania jeszcze zostały. Gdzie mogę znaleźć informacje dotyczące leczenia? Obecnie biorę lekarstwa i chodzę na psychoterapię, ale postęp jest wolny.

Nie wiem na co cierpiał van Gogh. Jego życie wydaje nam się ciekawe i kolorowe , lecz przypuszczam, że wiecej w nim było cierpiena, niż radości.
A chyba nie o to chodzi w życiu...

W przypadku zaburzeń osobowości proces psychoterapii jest zwykle długoterminowy. Warto się liczyć z nawet kilkuletnim leczeniem, które ma jednak duże szanse przynieść znaczną poprawę. Zachęcam do zaangażowanej pracy nad sobą! Jeśli ma Pani wątpliwości- warto także rozmawiać o tym ze swoim terapeutą, będzie potrafił najpełniej i najbardziej konkretnie odpowiedzieć na Pani pytania, odnosząc się do Pani historii.

Witam,
w przypadku borderline i innych zab. osobowości zaleca się psychoterapię długoterminową. Może ona trwać nawet kilka lat, ale to nie znaczy, że zmiany pojawiają się dopiero po tym czasie. Jest to proces gdzie stopniowo dochodzi się do poprawy, dlatego musi długo trwać. W przypadku borderline szczególnie pomocna jest terapia schematu. Jest to nowe podejście w pracy z zab. osobowości ale w Warszawie są terapeuci którzy pracują właśnie w terapii schematu.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki