Czy osobowość borderline się kiedyś zmieni?

Dzień doby, mam 28 lat i 4 lata temu dowiedziałam się, że mam osobowość borderline. Moje życie to pasmo klęsk, utraty bliskich osób i ciągłe zmaganie się z samą sobą. Wtedy przerwałam terapię, ponieważ nie wierzyłam, że cokolwiek mi to pomoże. Teraz znów jestem w kryzysie. Jak powinna wyglądać moja terapia? Co mam zrobić ze sobą? Czy to kiedykolwiek się zmieni? W moim mieście nie ma żadnego psychologa, który podaje, że zajmuje się borderline. Mam myśli samobójcze, nie wiem co mam zrobić.

W tej sytuacji najlepiej skorzystać z pomocy całodobowego ośrodka specjalizującego się w zaburzeniach osobowości (np Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic w Kobierzynie). Terapia jest wówczas dłuższa i bardziej intensywna (pół roku w trybie stacjonarnym). Zmiana poprawa jakości i komfortu życia jak najbardziej jest możliwa, wymaga jednak wytrwałej i zaangażowanej pracy nad sobą pod kierunkiem specjalisty. Zachęcam do działania.

Dzień dobry, to co ważne to jednak psychoterapia, czasami warto też skorzystać z pomocy lekarza psychiatry. Terapia trwa sporo czasu, kilka lat, jednak wytrwałość bardzo się opłaca. Zapewne wiele rzeczy uda się wypracować, zmienić. Oczywiście nie wszystko, ale na tyle, że znacząco ułatwi i poprawi to funkcjonowanie.
Pozdrawiam A. Pacia