Czy mogę mieć depresję mając 19 lat?

Czy to może być depresja? Za niedługo skończę 19 lat.Matura za pasem a ja żyje w innym świecie.Od dłuższego czasu męczą mnie uporczywe myśli samobójcze i realnie myśle nad tym żeby to zrobić.Gdybym mogła spałabym cały czas w łóżku, ciężko jest mi rano wstać dodam ,ze praktycznie nie wychodzę z domu.Boje się ludzi i ciagle mam uporczywe wrażenie ze ktoś mnie obserwuje i się śmieje przez co wyskakują mi czerwone plamy na całym ciele i wszystko mnie nagle swędzi.Straciłam całkowicie zainteresowanie do większości rzeczy które kiedyś sprawiały mi radość.Coraz częściej zamykam się w sobie i z nikim nie rozmawiam.Choruje na nieuleczalna chorobę przez która inaczej chodzę i to przez wiele lat sprawiło ze mam bardzo niska samoocenę nienawidzę siebie , ze względu na ta chorobę muszę zrezygnować z większości rzeczy.Unikam kamer i aparatów właśnie przez ta chorbe. Nie pogodziłam się z nią co według mnie może być głównym powodem mojego stanu.Od dłuższego czasu czuje ciągły smutek, płacze z byle powodu często kiedy płacze wale głowa w ścianę żeby zrobić sobie krzywdę, wyrywam włosy z głowy i drapie się po twarzy.Najmniejsza błahostka doprowadza mnie do takiego stanu.Nie śpię w nocy budzę się po kilkanaście razy i nie zasypiam do rana. 5 lat temu byłam u psychologa który nie stwierdził wówczas żadnych zaburzeń jednak do tej pory moj stan znacznie się pogorszył.Miewam natrętne myśli które nie dają mi spokoju nie mogę się skupić.

Witam Panią
To, czego Pani obecnie doświadcza jest bardzo niepokojące,
wręcz niebezpieczne.
Pani objawy rzeczywiście mogą wskazywać na depresję.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie
i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Autoagresja, samookaleczanie to najczęściej problem natury
psychicznej, sposób na wyładowanie agresji, stresu
lub ukojenia lęku.
Zachowania autoagresywne są skutkiem poważnego
napięcia psychicznego.
Występują w takich sytuacjach, gdy ból fizyczny okazuje się być
łatwiejszy do zniesienia niż ten psychiczny.
Jest to zjawisko o złożonym charakterze,
które może prowadzić do poważnych zaburzeń.
Najczęstszą przyczyną autoagresji jest uraz lub trauma
spowodowana w dzieciństwie.
Człowiek doświadczający depresji nie widzi możliwości rozwiązania
swoich trudnych problemów – stąd myśli i próby samobójcze.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję i jej konsekwencje,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do jak najszybszego podjęcia
psychoterapii, która jest najskuteczniejszą
formą leczenia depresji oraz jej konsekwencji .
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia oraz odzyskać spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Z informacji powyżej uważam że konieczna jest konsultacja z psychiatrą i psychoterapeutą oraz w dalszym ciągu systematyczna terapia. Informacje przez Panią podane sugerują stany depresyjne oraz lękowe. Już same uporczywe myśli samobójcze są wskazaniem do tego by poprosić niezwłocznie o pomoc specjalistę.

min : myśli samobójcze spowolnienie psychoruchowe, smutek problemy ze snem niska samoocena, wycofanie z życia , autoagresja sugerują stany depresyjne

Swędzenie skóry i objawy somatyczne mogą mieć podłoże nerwicowe, lękowe

Bardzo ważna jest dokładna diagnostyka, systematyczna psychoterapia oraz sądzę że farmakoterapia ale o tym juz decyduje psychiatra

Pozdrawiam serdecznie