Czy mogę prosić ginekologa o fotografię płodu?

Witam. Jestem w 22 tygodniu ciąży. Nie mam żadnego zdjęcia z usg, na którym widać dokładnie dziecko, co dla mnie jest ważne, gdyż chciałabym mieć pamiątkę. Co powinnam zrobić? Iść zrobić usg 3d/4d do kogoś innego czy czekać na kolejną wizytę u mojej lekarki, która jest za dwa tygodnie. Proszę o poradę

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

warto zasygnalizować lekarzowi prowadzącemu ciążę, że zależy Pani na zdjęciu USG, na którym będzie dobrze widoczne Pani dziecko. Niestety nie zawsze jest to zależne od ginekologa. Czasem dziecko ułożone jest w sposób, który uniemożliwia zrobienie dokładnej fotografii.

Wielu przyszłych rodziców decyduje się również na badanie USG 3D/4D, podczas których można uzyskać trójwymiarowy obraz płodu, a nawet uwidocznić jego ruchy i szczegóły anatomiczne. Takie badania pozwalają uzyskać realistyczny obraz dziecka w łonie mamy oraz umożliwiają lekarzowi ocenę rozwoju dziecka.

Po zakończeniu takiej wizyty istnieje możliwość otrzymania nie tylko zdjęć w tradycyjnej formie, ale również filmiku na płycie DVD. Jeśli zależy Pani na pamiątce, to jest to jedna z ciekawszych opcji.

Takie badania najlepiej jest wykonywać między 26. a 32. tygodniem ciąży.

Charakterystyka USG 3D została opisana w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/usg-3d-charakterystyka-korzysci-cena.

Zalety USG 4D znajdzie Pani poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/usg-4d-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.