Czy mogę przeciąć łańcuszek, który się odkleił?

Dzięki dobry. Mam takie pytanie do lekarza ortodonty. Piszę tutaj ponieważ mój Ortodonta nie przyjmuje przez najbliższych kilka dni a nie wiem co zrobić. Odkleił mi się zamek od zęba (dolnej jedynki). Zamek został na łuku. Przez ten czas ta jedynka cofnęła się trochę do tyłu i wysunęła w górę co jest dość widoczne. Zęby obok zaszły na nią. Dodatkowo mam założone łańcuszki i boję się że przez nie te zeby obok jeszcze bardziej będą się ściskały . Oprocz tego ciągle mnie bolą te zęby.Do ortodonty pojade dopiero za kilka dni. A jest to jednak dużo czasu . Czy mogę przeciąć i zdjąć ten łańcuszek ? Może wtedy te zeby obok nie będą tak ściskały i wypychaly jedynki .

Jeśli łańcuszek jest na zamkach od dawna (parę tygodni) siła oddziaływania jest już niewielka. Jeśli jednak zdecyduje się Pani na samodzielne zdjęcie łańcuszka - trzeba to zrobić bardzo delikatnie by nie odkleić kolejnych zamków. Pozdrawiam