Czy mogę się zarazić małpią ospą w tym przypadku?

Mam pytanie, jeśli jadę w pociągu 7 i pół godziny, w przedziale jest sześć osób, tylko ja mam założoną maskę FFP3 i rękawiczki medyczne, czy istnieje możliwość że zakaże się małpią ospą gdyby osoba zakażona była w tym przedziale. Pytam na poważnie gdyż martwię się o swoje zdrowie.

Jak rozumiem w przedziale nie było żadnej małpy, ani osoby noszącej znamiona choroby zakaźnej, np. krost pęcherzykowych, zlewnych potów? Wszystkie osoby przeżyły podróż? W takim wypadku prawdopodobieństwo zakażenia się jest zerowe. Zakładając jednak, że któraś z tych osób chorowała, ale nie dawała objawów, to prawdopodobieństwo zakażenia też jest dość niskie. Myślę, że prawdopodobieństwo zakażenia małpią ospą w Polsce jest mniejsze od złamania nogi przy pośpiesznym wysiadaniu z pociągu. Z poważaniem.