Czy moge używać olej lniany budwigowy?

Jestem po usunięciu narządów rodnych w lipcu 2008 i po chemii, ostatnia rok temu. "Był" to nowotwór hormonozależny. Mam menopauzę chirurgiczną, uderzenia goraca. Estrogenów organizm w sumie nie wytwarza, to chyba mogę używać olej lniany? Monika
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Radziłabym zachować ostrożność przy stosowaniu tego typu preparatów, szczególnie, jeśli leczyła się Pani nie tak dawno z powodu nowotworu hormonozależnego. Substancje zawarte w oleju lnianym mogą wykazywać działanie podobne do estrogenów. Dodatkowo preparaty tego typu nie podlegają ścisłej kontroli, jak w przypadku leków, więc nie wiadomo tak naprawdę do końca jak działają.

Pozdrawiam serdecznie