Czy olej lniany jest wskazany w diecie przy podwyższonym poziomie trójglicerydów?

jestem M 45l, 178cm, 80kg. Czy w związku z podwyższonym poziomem trójglicerydów 230 dieta w skald której wchodzi olej lniany jest zalecana? Odstawiłem mięso , biały chleb, nabiał . Generalnie odżywiam sie tylko warzywami i owocami. Oraz dodaję dwie łyzki oleju lnianego do porannej owsianki.

Dobrej jakości tłuszcz jest konieczny w diecie. Przy wprowadzonych zmianach w żywieniu, tłuszcze takie jak dobrej jakości oliwa z oliwek do warzyw czy olej lniany na zimno (koniecznie na zimno, nie podgrzewamy oleju lnianego) nie zaszkodzą Panu. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia, Paulina

Olej lniany zawiera bardzo dużo omega-3. W diecie obniżającej stężenie trójglicerydów zaleca się spożywanie produktów roślinnych bogatych w kwasy omega. Zatem produkt ten jest jak najbardziej wskazany. Proszę jednak kupić olej tłoczony na zimno.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl