Najlepszy olej do zup

Witam chciałam zapytac jaki jest najlepszy olej do zup ja dodaje na zimno olej sezamowy nierafinowany na zimno tłoczony dodam ze karmie piersia i zalezy mi na witaminach jaki jest najbardziej odzywczy olej lniany sezamowy oliwaz oliwek jakiego dodawac do zupy

Witam,

polecam olej rydzowy (z nasion lnianki - rydzu), tłoczony na zimno. Zawiera około 90% kwasów nienasyconych, w tym około 55% to kwasy wielonienasycone (omega 3 oraz omega 6 w stosunku 2:1). W jego skład wchodzą, także witaminy (A, witaminy z grupy B, witamina E) oraz lecytyna. Olej do spożywania na surowo, nie można go poddawać obróbce termicznej ( nie nadaje się do smażenia).

Zapraszam do polubienia bloga, fit-amina.blogspot.com na którym znajdzie Pani porady oraz przepisy.

Pozdrawiam,
Magdalena Borowiec