Czy mogę współżyć stosując ten lek?

Witam.Około 1.5 miesiąca temu stwierdzono u mnie niewielka nadzerke szyjki macicy,po wykonaniu cytologii nie wyszły żadne nieprawidłowości.Zostalo zastosowane leczenie solcogynem.Obecnie jestem po 6 dawce leku lekarz określił że nadzerka została wyleczona lecz pozostał kanał i tym samym przedłużył dawkę leku na kolejne 2 wizyty.Czy w tym przypadku mogę współzyc czy powinnam powstrzymać się do końca leczenia?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w ulotce leku znaleźć można informacje dotyczące postępowania po podaniu leku Solcogyn. Mówią one o tym, iż pacjentka może powrócić do domu bez specjalnych zaleceń związanych z pływaniem, kąpielą czy aktywnością seksualną. Teoretycznie więc nie ma przeciwwskazań do współżycia podczas kuracji lekiem Solcogyn.

Mimo to wielu lekarzy zaleca abstynencję seksualną do czasu zakończenia leczenia bądź co najmniej w dniu zastosowaniu leku. Być może zależy to od konkretnego przypadku, dlatego dobrze by było skonsultować się ze swoim lekarzem w tej sprawie. Wstrzemięźliwość seksualna może bowiem odgrywać istotną rolę w procesie gojenia.

Pomocne mogą okazać się odpowiedzi specjalistów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-wspolzycia-po-pedzlowaniu-solcogyn-39-en, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nadzerka-a-mozliwosc-wspolzycia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.