Czy mogę zastosować Metronizadol na ból brzucha?

Witam! Prosze o porade..Wczoraj zjadlem takie gotowe pierogi z kapusta i grzybami ok. 12 godz. i juz po dwoch godzinach rozbolal mnie brzuch.Na poczatku nie bylo zle ale wieczorem sie nasililo i dostalem goraczki.Bol byl na calym brzuch i nie wiem czy wywolalo to zapalenie jelit czy otrzewnej czy to tylko infekcja.Przy ucisku bol byl silniejszy.Wziolem polopiryne S i dzis jest juz lepiej ale troche jeszcze boli zwlaszcza w podbrzuszu.Czy moge wziasc na to metronizadol bo mam?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć