Czy mogę zaszczepić się na Covid z takim zębem?

Witam Od 10 lat mam w korzeń zęba wkręcony metalowy pręt i na to na klej osadzony sztuczny ząb.(ząb to 1 górna). Nie jest to implant, tylko coś prowizorycznego. Od kilku dni wypływa spod zęba czysta krew. Niew wiem co robic, ponieważ mam termin na 05.02 na szczepienie na covid. Bardzo proszę o udzielenie jakiejś rady.

Dzień dobry.

Zapewne super by było gdyby wszyscy szczepieni mieli wysanowaną jamę ustną i nie mieli ognisk infekcji - ale tak nie jest. Z tego co Pani przedstawia to prawdopodobnie istnieje u Pani infekcja, którą należy leczyć. Nie sądzę jednak, żeby to było jakimkolwiek przeciwwskazaniem do szczepienia przeciw COVID.