Czy mogło dojść do zagnieżdżenia zarodka?

Dzień dobry. Stwierdzono u mnie PCOS od zawsze mam cykle nieregularne o 1szą ciążę starałam się ponad 4 lata teraz znowu się stary z mężem też koło 4 lat już byłam różnie stymulowana ale obecnie mam przerwę od kuracji biorę samą metforminę i moje cykle wyrównały się do 32 dni ogółem natomiast w sierpniu dostałam miesiączkę po 20 dniach trwała niecałe 4 dni starałam się z mężem w 7 dniu cyklu i 14 ponieważ nie byłam pewna jak ten cykl będzie wyglądać teraz jestem w 28 dniu cyklu zrobiłam z ciekawości test ciążowy 11 i 12 dni po stosunku były pozytywne 2 grube kreski 13 tego dnia p stosunku test był już negatywny i nie wiem w sumie o co chodzi czy powtarzać jeszcze raz test dodam jeszcze że do wczoraj Czyli do 13 dnia od ostaniego stosunku bolało mnie podbrzusze mam dużo śluzu i spuchnięte piersi czy możliwe jest że doszło do zapłodnienia a nie do zagnieżdżenia? Nie wiem co o tym sądzić a wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień. Dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

ból podbrzusza i zmiany w wyglądzie piersi mogą sygnalizować zajście w ciążę. Czasami testy domowe z moczu mogą się mylić, np. w sytuacji, gdy były wykonane zbyt wcześnie lub pod wpływem przyjmowanych leków.

Jeżeli nie jest Pani pewna ich wyników to na wszelki wypadek zalecamy jeszcze wykonanie dodatkowego testu ciążowego w dniu spodziewanej miesiączki. Dodatkowym rozwiązaniem może być badanie beta hcg, czyli stężenia hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa we krwi. Umożliwia ono szybkie wykrycie ciąży, a do jego wykonania nie trzeba specjalnego przygotowania. Najlepiej wykonać je w godzinach porannych i na czczo. W przypadku, gdy dodatkowy test pokaże wynik pozytywny powinna Pani udać się do ginekologa, który podejmie dalsze kroki.

Proszę pamiętać, że ból podbrzusza może być spowodowany również innymi czynnikami, np. infekcją narządów intymnych, więc to również należałoby na wszelki wypadek zweryfikować.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami opublikowanymi na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Dodatkowo przesyłamy przykładowe odpowiedzi ekspertów portalu na pytania o zbliżonej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-pozytywne-testy-ciazowe-i-bol-podbrzusza

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pozytywne-testy-ciazowe-a-bolesnosc-podbrzusza

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwa-pozytywne-testy-ciazowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.