Czy mogło dojść do zapłodnienia akurat tego dnia?

Witam. Przyjmuję tabletki Vines już kilka lat,jednak ostatnimi miesiącami przez ogromny natłok obowiązków trochę to zaniedbałam, zdarzyło mi się pominąć jedną,dwie tabletki przez co zdarzały mi się krwawienia śródcykliczne. Ostatnie takie krwawienie miałam pomiędzy 20-25 sierpnia. Współżyłam z mężem 26 sierpnia. Krwawienie z odstawienia powinno nastąpić 27 sierpnia, pojawiło się 28 ale w postaci brązowego plamienia. Wydzieliny było tylko trochę,dziś tj 01.09 nie mam jej już praktycznie wcale. Czy plamienie może być spowodowane tym,że kilka dni wcześniej miałam nieplanowane krwawienie i zdążyło już tej krwi ubyć,przez co nie mam jej teraz,czy możliwe jest zapłodnienie właśnie tego 26 sierpnia? Proszę o poradę .
KOBIETA, 24 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

tabletki antykoncepcyjne są stosowane w celu zapobiegania ciąży poprzez regulację hormonów. Wpływając na cykl menstruacyjny, mogą one czasami powodować nieregularne krwawienia lub plamienia, zwłaszcza w przypadku, gdy zostaną pominięte dawki. Natomiast pominięcie kilku tabletek może obniżyć skuteczność antykoncepcji, zwiększając ryzyko zajścia w ciążę.

W opisanej sytuacji istnieje możliwość, że plamienie, które Pani zauważyła pomiędzy 20 a 25 sierpnia, mogło być związane z krwawieniem śródcyklicznym spowodowanym pominięciem dawek antykoncepcji. Następnie mogło wystąpić typowe krwawienie z odstawienia, które pojawiło się z opóźnieniem w porównaniu do oczekiwanego terminu. To, że krwawienie z odstawienia było w postaci brązowego plamienia, może być związane z różnymi składnikami krwi, które uległy zmianie podczas krwawienia śródcyklicznego.

Co do ciąży to też nie można jej w stu procentach wykluczyć, dlatego zalecamy wykonanie testu ciążowego.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.