Czy mogło dojść do zapłodnienia w tym wypadku?

Witam, 6 grudnia pieściłem się z dziewczyną, doszedłem, ona później wytarła go (nie bardzo dokladnie) ustami a ja ocierałem penisem o jej pochwe ( nie jestem pewien czy wszedł czy nie). Dziewczyna miała dni płodne. Okres miała dostać 22 grudnia i jedyne co miala to pare kropelek krwi, doczytalem ze moze to byc krwawienie implantacyjne (podobno krew byla lekko brazowa. Dziś jest 30 i nadal nie dostała okresu. Wykonaliśmy testy ciążowe po południu i rano. Wykazały wynik negatywny. Stąd moje pytanie. Czy mam się obawiać ze może być w ciąży? Bardzo się stresujemy i może to być też spowodowane brakiem okresu. Ale dlaczego wszystko wskazywało na to że może być w ciąży a wyniki są negatywne?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

choć na skutek opisanych przez Pana czynności istnieje niewielkie ryzyko zajścia w ciążę, to negatywne wyniki testów ciążowych przemawiają za brakiem ciąży.

Wyniki testów ciążowych powinny być już na tym etapie wiarygodne, ale dla pewności dziewczyna powinna oznaczyć hormon beta-HCG we krwi. To badanie pozwoli Państwu ostatecznie wykluczyć możliwość zapłodnienia.

Delikatne plamienie lub krwawienia faktycznie występuje podczas tzw. plamienia implantacyjnego, które związane jest z implantacją zarodka. Może również wskazywać na pewne nieprawidłowości ginekologiczne, dlatego jeśli miesiączka nadal się nie pojawi, dziewczyna powinna udać się do ginekologa.

Miesiączka może również spóźniać się z powodu stresu.

Temat ten został poruszony w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.