Czy mogło dojść do zatrucia starym piwem?

Wypiłem końcówkę piwa bezalkoholowego, które leżało otwarte kilka dni. Pomyliłem butelki. Czy mam się martwić, miało ono wytrącony osad i było obrzydliwe w smaku. Czy mogłem czymś się zatruć?
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

dziękujemy za zaufanie i zadanie pytania w naszym serwisie.

Wypicie niewielkiej ilości nieświeżego, zepsutego napoju nie powinno spowodować negatywnych konsekwencji zdrowotonych. Zachecamy przede wszystkim, by obserwować organizm - czy nie pojawią się nieprzyjemne dolegliwości, jak wymioty, biegunka czy ból brzucha. Jeśli symptomy zatrucia pojawiłyby się i utrzymywały, wówczas należe zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Wiecej informacji o wskazówkach postępowania przy zatruciu pokarmowych można znaleźć pod linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-zatrucie-pokarmowe

https://portal.abczdrowie.pl/zatrucia-pokarmowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.