Czy moja ciąża nie będzie się rozwijać?
Witam. Jestem po pierwszej wizycie u ginekologa. Na USG rozpoznano 8,5mm pęcherzyk ciążowy, ale bez zarodka. Dokładnego wieku ciąży nikt mi nie podał. Cierpie na PCOS, a moje cykle są nieregularne. Czy to świadczy o tym, że to najprawdopodobniej pusta ciąża ? Umieram że strachu.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
przede wszystkim proszę zachować spokój, stres nie jest wskazany w Pani sytuacji, zwłaszcza, że nie jest ona jeszcze przesądzona.
Brak zarodka faktycznie może oznaczać pusty pęcherzyk ciążowy, ale również to, że jest jeszcze za wcześnie, aby zarodek się pokazał – zwłaszcza, że nie wie Pani, który to jest tydzień ciąży, a jest to informacja kluczowa, jeśli chodzi o pojawienie się zarodka.
Zarodek może uwidocznić się już pod koniec piątego tygodnia ciąży, jak i nieco później. W Pani przypadku wskazana jest kolejna wizyta za tydzień, aby sprawdzić, czy zarodek nadal się nie pokazał. W międzyczasie można oznaczyć poziom beta-HCG, aby sprawdzić czy są przyrosty wskazujące na rozwój ciąży. Proszę być dobrej myśli. Trzymamy kciuki!
Odpowiedzi na podobne pytania mogą okazać się pomocne. Oto one:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-szansa-ze-zarodek-sie-jeszcze-pokaze,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-zarodka-w-macicy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/badania-bhcg-i-brak-zarodka-w-usg.