Czy moją cukrzycę da się wyleczyć bez tabletek?

Od miesiaca wiem ze mam cukrzyce bardzo szybko sie zorjetowalam bo na samym poczatku A moje pytanie brzmi czy da sie ja wyleczyc mieszkam w uk I moj cukier nie jest wysoki bo 4.0 do 5.6 I to bez tabletek z tabletkami jest taki sam :) Bardzo dziekuje za odpowiedz ! :)

Podaje pani glikemie, które są dobre. Na jakiejś jednak podstawie rozpoznano cukrzycę. Podstawowe pytanie brzmi, co to za cukrzyca, czy typ 1, czy 2. Jest pani młoda to raczej wskazywałoby na typ 1. W tej formie cukrzycy czasem dochodzi do czasowej reemisji objawów i w takim okresie stosuje się tylko dietę. Niestety muszę panią zmartwić. Taka reemisja zawsze jest czasowa. Konieczna jest więc ciągła kontrola żeby nie przegapić rozchwiania choroby, a w momencie wystąpienia objawów istnieje konieczność insulinoterapii. To co piszę jest jedynie moją spekulacją bo nie można na odległość rozróżnić obu form cukrzycy. Pozdrawiam. Proszę nie zapominać o ciągłej kontroli.

Dzień dobry,

warto stosować zdrową dietę. Może się okazać, że będzie udawało się Pani utrzymywać odpowiednie poziomy glukozy bez wdrożenia leczenia farmakologicznego.

Pozdrawiam