Czy moja prolaktyna mieści się w normie?

Witam, Chciałabym zapytać, czy mój wynik prolaktyny jest w normie czy może coś jest nie tak. Mój wynik to 299 mlU/l. Dziękuję.
KOBIETA, 32 LAT 3 miesiące temu

Diagnozowanie menopauzy

Menopauza, inaczej przekwitanie, to bardzo trudny okres w życiu kobiety. Czy wiesz, jak ją rozpoznać? O diagnozowaniu menopauzy mówi lek. Łukasz Dubielecki.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

poziom prolaktynyhormonu wytwarzanego głównie przez przysadkę mózgową i odpowiedzialnego przede wszystkim za produkcję mleka u kobiet, a także regulującego funkcjonowanie układu płciowego u kobiet i u mężczyzn – zależny jest od wielu czynników.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-prolaktyny.

U kobiet inne wartości referencyjne są dla poszczególnych etapów cyklu czy dla okresu ciąży bądź laktacji. Generalnie jednak u kobiet niebędących w ciąży poziom hormonu powinien oscylować w granicach 102 – 496 µIU/l. To oznacza, że prawdopodobnie nie ma Pani powodu do obaw, a prolaktyna jest na odpowiednim poziomie.

Proszę jednak pamiętać, że nie sposób oceniać jednostkowego wyniku badania hormonu bez znajomości przyczyny wykonania badania, a także ewentualnych chorób czy dolegliwości, na które uskarża się pacjentka. W tej sytuacji konieczne jest skonsultowanie wyniku badania prolaktyny z lekarzem, który je zlecił.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/prolaktyna-a-zajscie-w-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty