Czy moja ręka wróci do pełnej sprawności?

Dzień dobry, jakieś 8 lat temu miałem wypadek podczas gry w piłkę w którym ucierpiał mój lewy nadgarstek złamanie(złuszczenie) byłem operowany po czym nosiłem gips. Ręka dalej nie wróciła do 100% funkcjonalności a dodatkowo bardzo źle wygląda(dłoń odstaje do dołu na grubość palca od kości nadgarstka) zdjęcie - https://ibb.co/GWwJqvX . Gdy zgłaszałem problem lekarzowi powiedział mi, że to wina tego, że nie było zleconej rehabilitacji. Oprócz wyglądu występuje czasami lekki ból szczególnie podczas podnoszenie rzeczy lewą ręką. Czy jest możliwe aby moja ręka wróciła do 100% normy wyglądu i funkcjonalności ?

Powinien Pan jak najszybciej zgłosić się do fizjoterapeuty w celu rozpoczęcia rehabilitacji. W przypadku bliskiej mi osoby terapia przyniosła nadspodziewanie dobre efekty ale w takich przypadkach jest tak wiele zmiennych (rodzaj uszkodzenia, obecna ruchomość), że niczego nie da się na 100% określić. Zrobi to specjalista podczas bezpośredniej oceny.

Ziołolecznictwo oferuje szereg surowców o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, które można ewentualnie wykorzystać jako element terapii.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradaziealrska.pl